Publikacja -100 lecie szkoły w Ulanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 listopada 2016 19:35

Poprawiony: wtorek, 15 listopada 2016 19:38
 
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 listopada 2016 18:33

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO NA RYSUNKI DO KSIĄŻKI I PROJEKT OKŁADKI

w ramach projektu „Bajka wędruje przez gminę”.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Akcja Działa.

Projekt współfinansuje Wójt Gminy Ulan – Majorat oraz Ulańskie Forum Inicjatyw Społecznych.


>>>Protokoły konkursowe<<<

Poprawiony: wtorek, 08 listopada 2016 18:38
 
Jak bajka obiega gminę? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 05 października 2016 19:01

Jak bajka obiega gminę?Między 26 września, a 4 października wszystkie szkoły z terenu gminy Ulan-Majorat wystawiły bajkę pod tytułem „Magiczna Biedronka” w ramach projektu „Bajka wędruje przez gminę” Ulańskiego Forum Inicjatyw Społecznych. Projekt, częściowo już zrealizowany, zakładał między innymi wystawienie przez osoby dorosłe bajki, jako przedstawienia scenicznego dla dzieci. Po obejrzeniu przedstawienia, dzieci rozpoczęły prace plastyczne, które wyłonione w ramach konkursu, już wkrótce trafią do książki „Magiczna Biedronka” autorstwa Katarzyny Pszczółkowskiej, członkini UFIS i koordynatora projektu „Bajka wędruje przez gminę”.

Wśród 7 szkół żadna bajka nie została zagrana tak samo. Każde przedstawienie wyróżniało się czymś, co na długo zostawało w pamięci widzów. Aktorzy, i wszyscy współpracujący w szkołach, podczas przygotowania przedstawień dali z siebie wszystko. W jednym z przedstawień pojawiły się żywe zwierzęta i rośliny. W innym – złoty, magiczny pył i własne piosenki. Jeszcze inne przedstawienie było owocem wspólnej pracy dzieci i dorosłych. Nie sposób tu nie wspomnieć o tym, że każde było intrygujące i przejmujące. Kolorowe kostiumy, bogato zdobiona scena, muzyka – wszystko to zachwycało przybyłych rodziców, dzieci i mieszkańców danych miejscowości. Aktorzy i współtwórcy bajkowych dzieł, mimo 7 różnych wersji sztuki, mówią jednym głosem: Zintegrowaliśmy się. To była frajda. To wszystko było jak zabawa, najlepsze na stres w pracy. Chcemy grać dalej. Chcemy działać razem.

Wśród aktorów scenicznych, w jedną z ról głównych, wcielił się wójt gminy Ulan-Majorat, pan Jarosław Koczkodaj. Występował on w szkole filialnej w Sętkach, w miejscowości z której pochodzi. Udział w przedstawieniach wzięli nie tylko rodzice, ale również i nauczyciele. Dzieci z zapartym tchem oglądały widowisko, by wkrótce zacząć twórczą pracę nad pracami plastycznymi.

Teraz wszystko w rękach dzieci. Rysunki wpływają do komisji konkursowej, która w połowie października wyłoni zwycięzców. Po obróbce graficznej i składzie bajki, nastąpi długo wyczekiwany moment – podsumowanie projektu i promocja książki. Wtedy również zostaną wręczone nagrody laureatom konkursów plastycznych. Nie sposób nie wspomnieć, że przed mikołajkowa niedziela obfitować będzie również w możliwość ponownego obejrzenia przedstawienia „Magiczna Biedronka”, które wystawi, wyłoniona losowo, jedna ze szkół. Promocja książki odbędzie się 4 grudnia, w niedzielę, w godzinach wczesnopopołudniowych. Oprócz kawy i ciasta, ponownej uczty scenicznej, dla gości będzie czekał darmowy egzemplarz bajki. A gdyby jej zabrakło – bajka trafić ma również do szkół i bibliotek.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Akcja Działa. Projekt współfinansuje Wójt Gminy Ulan – Majorat oraz powiat radzyński.
Galeria zdjęć:

Przedstawienie w Domaszewnicy
Przedstawienie w Kępkach
Przedstawienie w Sobolach
Przedstawienie w Zakrzewie
Przedstawienie w Ulanie
Przedstawienie w Paskudach
Przedstawienie w SętkachPoprawiony: środa, 05 października 2016 19:09
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 32 z 44

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com