Zlate Barvy Prahy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 września 2016 13:50

Zlate Barvy Prahy

W dniach 14-18 lipca 2016 roku, Zespół Pieśni i Tańca „Ulaniacy”, prowadzony przez stowarzyszenie Ulańskie Forum Inicjatyw Społecznych, uczestniczył w IV Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Złote barwy Pragi”.

Praga to miasto szczególne. Ta położona w centralnej Europie stolica Czech jest zbiorowiskiem niesamowitych zabytków z okresu gotyku, renesansu, baroku, secesji oraz współczesności. Dzięki dofinansowaniu Gminy Ulan-Majorat, czterdzieścioro czworo dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum, członków zespołu, mogło podziwiać urokliwe uliczki i zabytkowe kamienice Pragi, zamek na Hradczanach - siedzibę dawnych królów, przejść przez słynny Most Karola, który ma 520 m długości i jest jednym z najstarszych zachowanych mostów kamiennych.

Płynąc statkiem po Wełtawie, dzieci miały możliwość podziwiania starówki a z pobliskich Hradczan - oglądania panoramy tego pięknego miasta.

Uczestnicząc w festiwalu, „Ulaniacy” mieli możliwość poznania kultury i tradycji trzech regionów Turcji, skąd przyjechali inni uczestnicy tej międzynarodowej imprezy. Uroda i różnorodność regionalnych strojów wzbudziła wiele zainteresowania i chęć nawiązania nowych znajomości.

To kolejna przygoda dziecięcego zespołu ludowego, prowadzonego przez stowarzyszenie UFIS, które działa na rzecz lokalnej społeczności i promuje gminę Ulan-Majorat w Polsce i na świecie. W planach – kolejne zagraniczne wyjazdy.

Lidia Wierzchowska


Poprawiony: wtorek, 13 września 2016 14:26
 
Projekt „Bajka wędruje przez gminę”. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 września 2016 09:17

 

Projekt „Bajka wędruje przez gminę”.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX”

Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Akcja Działa.

Projekt współfinansuje Wójt Gminy Ulan – Majorat.

Ulan-Majorat 2016

Bajka wędruje przez gminę! Mieszkańcy gminy Ulan-Majorat mogą cofnąć się do czasów dzieciństwa i podarować dzieciom coś bezcennego – swój czas. Zachęcamy rodziców, nauczycieli i każdą chętną osobę do wystawienia w szkołach i świetlicach przedstawienia pod tytułem „Magiczna Biedronka”. Dzieci szkolne natomiast do twórczej pracy nad barwnymi rysunkami na temat obejrzanego spektaklu. Finałem wspólnej pracy będzie wydanie książki –- bajki, która naprawdę będzie krążyć po gminie. Bajki, którą przedstawiali dorośli dzieciom. Bajki zilustrowanej przez dzieci, do której okładkę stworzyła nasza młodzież.

Cel projektu:

Integracja poszczególnych sołectw. Współpraca niezależnie od wieku. Dzielenie się swoimi umiejętnościami. Nauka od siebie nawzajem. Wymiana i integracja międzypokoleniowa. Wspólne spędzenie czasu.

O czym jest projekt?

Na podstawie bajki dla dzieci, stworzony został scenariusz pod tym samym tytułem. Scenariusz sceniczny skierowany zostanie do dorosłych – nauczycieli, rodziców, chętnych mieszkańców danych sołectw. Ich zadaniem będzie nie tylko przygotowanie sztuki, lecz również kostiumów, sceny, muzyki – dowolna interpretacja. Swój spektakl dorośli pokażą uczniom pobliskich szkół, dzieciom oraz społeczności sołeckiej. To na podstawie pracy dorosłych, dzieci wykonają prace plastyczne. Dzieci dostaną również spis tematów z fabuły książki, na których opierać będą mogły swoje rysunki. W tym samym czasie, do młodzieży gimnazjalnej zostanie skierowana skrócona wersja bajki. To w ręce młodzieży zostanie ofiarowana ważna część działania – projekt okładki bajki.

W ramach konkursu zostanie wyłonionych około 20 rysunków i 3 projekty okładki. Wtedy też nastąpi punkt kulminacyjny projektu – wydanie bajki.

Bajka trafi do rąk dzieci, rodziców, opiekunów, nauczycieli 4 grudnia 2016 roku. Wtedy odbędzie się spotkanie autorskie w Gminnym Ośrodku Kultury podczas promocji, na którą zostaną zaproszeni goście oraz wszyscy mieszkańcy gminy. Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy. Na każdego będzie czekał bezpłatny egzemplarz, lecz gdyby ich zabrakło – bajka będzie krążyć po gminie. W jaki sposób? Albo podczas czytania w szkołach. Bądź podczas sąsiedzkiej kawy, gdy dzieci zaczną się nudzić, a wolne kartki w książce, pozwolą im dorysowywać kolejne rysunki, wciąż tworzyć i kreować bajkowy świat...

Materialnym rezultatem projektu będzie wydanie bajki, około 300-500 sztuk i rozprowadzenie jej po gminie. Będzie ona dostępna w domach, szkołach i bibliotekach. Dzieci będą mogły rysować w niej swoje rysunki (zostaną puste kartki w książce), rodzice zaś czytać ją swoim pociechom, wracając wspomnieniami do przedstawienia, które sami wykonali.

Regulaminy (.pdf):

Regulamin ogólny w ramach projektu "Bajka wędruje przez gminę"

Regulamin konkursu "Projekt okładki książki dla dzieci"

Regulamin konkursu "Zilustrujmy wspólnie bajkę"

Scenariusz bajki "Magiczna biedronka"

Streszczenie bajki "Magiczna biedronka"

Terminarz projektu

Poprawiony: środa, 07 września 2016 09:32
 
Bajka wędruje przez gminę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 września 2016 07:54

OGŁOSZENIE

„Bajka wędruje przez gminę”

Wszystkich aktywnych mieszkańców gminy Ulan-Majorat zapraszam do uczestnictwa w projekcie „Bajka wędruje przez gminę”.  Osoby dorosłe - do wcielenia się w rolę postaci bajkowej w przedstawieniu pod tytułem „Magiczna Biedronka”, natomiast dzieci i młodzież szkolną do zilustrowania obejrzanego spektaklu, przygotowanego przez rodziców, w wersji plastycznej. Finałem wspólnej pracy będzie wydanie książki - bajki, która zostanie wręczona w dniu podsumowania projektu. Osoby chętne do współpracy proszone są o zgłoszenia się do p. Darii Bieleckiej w terminie do dnia 9 września 2016 r.

Szczegółowe informacje oraz regulaminy konkursów są dostępne na stronach internetowych: http://ufis.lh.pl, oraz www.gok.ulanmajorat.pl (w zakładce Projekt „Bajka wędruje przez gminę”).

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu:

Zespół Szkół: 83 3518085, GOK 833518067

oraz bezpośrednio u koordynatorek:

Daria Bielecka, nauczycielka odpowiedzialna za projekt w szkole: tel. 609 979 447

Katarzyna Pszczółkowska, główna koordynatorka projektu w gminie: tel. 503 678 236

 

Poprawiony: środa, 07 września 2016 07:57
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 33 z 44

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com