Zlate Barvy Prahy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 września 2016 13:50

Zlate Barvy Prahy

W dniach 14-18 lipca 2016 roku, Zespół Pieśni i Tańca „Ulaniacy”, prowadzony przez stowarzyszenie Ulańskie Forum Inicjatyw Społecznych, uczestniczył w IV Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Złote barwy Pragi”.

Praga to miasto szczególne. Ta położona w centralnej Europie stolica Czech jest zbiorowiskiem niesamowitych zabytków z okresu gotyku, renesansu, baroku, secesji oraz współczesności. Dzięki dofinansowaniu Gminy Ulan-Majorat, czterdzieścioro czworo dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum, członków zespołu, mogło podziwiać urokliwe uliczki i zabytkowe kamienice Pragi, zamek na Hradczanach - siedzibę dawnych królów, przejść przez słynny Most Karola, który ma 520 m długości i jest jednym z najstarszych zachowanych mostów kamiennych.

Płynąc statkiem po Wełtawie, dzieci miały możliwość podziwiania starówki a z pobliskich Hradczan - oglądania panoramy tego pięknego miasta.

Uczestnicząc w festiwalu, „Ulaniacy” mieli możliwość poznania kultury i tradycji trzech regionów Turcji, skąd przyjechali inni uczestnicy tej międzynarodowej imprezy. Uroda i różnorodność regionalnych strojów wzbudziła wiele zainteresowania i chęć nawiązania nowych znajomości.

To kolejna przygoda dziecięcego zespołu ludowego, prowadzonego przez stowarzyszenie UFIS, które działa na rzecz lokalnej społeczności i promuje gminę Ulan-Majorat w Polsce i na świecie. W planach – kolejne zagraniczne wyjazdy.

Lidia Wierzchowska


Poprawiony: wtorek, 13 września 2016 14:26
 

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com